Harry Potter’ın kostümlü ve kostümsüz büyülü kadınları

JK Rowling, “Yaşayan Çocuk” etrafında büyülü bir dünya yarattı, ancak yol boyunca tanıştığı kadınların hikayeleri de aynı derecede büyüleyiciydi. Bu muhteşem kadın karakterler, isimleri kitabın kapağında olmamasına rağmen Harry kadar Harry Potter evrenini şekillendirdi.

Bu güçlü kadınlar bize gerçek bir savaşçı olmanın ne demek olduğunu ve her gün hayatta risk almayı gösterdi. Güçlü, kararlı ve inanılmaz cesurlardı, dünyanın dört bir yanındaki küçük kızlara (ve kadınlara) kalplerinde aynı nitelikleri bulmaları ve doğru olan için savaşmaları için ilham veriyorlardı. Hala büyük bir Harry Potter nostaljisi yaşıyorsanız, milyonlarca genç kitap sever için çocukluğu tanımlayan büyülü kadınlara bir bakın.

Clémence Poésy olarak Fleur Delacour

Clémence Poésy como Fleur Delacour

Ateş Kadehi bize, Fleur Delacour’un Fransız güzelliği de dahil olmak üzere birçok heyecan verici yeni karakter verdi. Üçbüyücü Turnuvası sırasında Beauxbatons Sihir Akademisi’ni temsil etti ve Ron Weasley dahil birçok kişinin kalbini kazandı! Daha sonra erkek kardeşi Bill ile evlendiğinde durum biraz tuhaflaştı ve ailesi, sevgilerine layık olduğunu kanıtlayana kadar onu kabul etmekte zorlandılar.

Clémence Poésy – Bugün

Clémence Poésy - Hoje

Harry Potter dizisindeki rolü bu Fransız oyuncuya birçok kapı araladı ve sonunda çocukluğundan beri istediği filmleri yapmaya başladı. Poésy, TV dizisi The Tunnel’da başrol olarak seçilmeden önce eleştirmenlerce beğenilen 127 Hours ve In Bruges filmlerinde küçük yardımcı roller oynadı.

Scarlett İlerne olarak Pansy Parkinson

Pin on Harry Potter Movies

Slytherin sınıf arkadaşı Draco Malfoy gibi Pansy Parkinson da önemsiz biriydi ve diğer öğrencilere eziyet etmekten zevk alırdı. Profesör Umbridge’in Engizisyon Ekibine katılması sürpriz olmadı. Harry Potter’ın en büyük hayranı değildi ve hatta Hogwarts Savaşı sırasında onu Lord Voldemort’a teslim etmek istedi.

Scarlett İlerne – Bugün

Scarlett İlerne, Harry Potter ve Melez Prens’te kendisinden önce Pansy Parkinson’u oynayan Genevieve Gaunt’un yerini alarak oyunculuk çıkışını yaptı. Doğaüstü olaylardan kaçınamadı ve popüler TV şovları Falling Skies ve The Vampire Diaries’de rol aldı.

Evanna Lynch olarak Luna Lovegood

Evanna Lynch como Luna Lovegood

Luna Lovegood, Hogwarts’taki en eksantrik ve rüya gibi öğrencilerden biriydi ama aynı zamanda inanılmaz derecede kibar, son derece anlayışlı ve düpedüz dürüsttü. Akranları tarafından sürekli alay konusu olmasına rağmen, Luna her zaman tuhaf yöntemlerine bağlı kaldı. Bu onun güçlenmesine ve asla baskıya boyun eğmeyen ve her zaman arkadaşlarına sadık kalan cesur bir genç kadına dönüşmesine izin verdi.

Evanna Lynch – Bugün

Luna Lovegood, Lynch’in oynadığı en tanınmış karakter olmaya devam ediyor, ancak oyunculuktan vazgeçmedi. Harry Potter’dan sonra bağımsız drama My Name Is Emily de dahil olmak üzere birçok filmde rol aldı. Lynch, benlik saygısı ve beden imajı açısından sağlıklı alışkanlıkları teşvik etmek için sürekli çalışıyor.

Afshan Azad olarak Padma Patil

Afshan Azad como Padma Patil

Padma Patil ve ikizi Parvati, Harry ile aynı yıllarda Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na katıldı, ancak şaşırtıcı bir şekilde farklı evlerde sınıflandırıldılar. Kız kardeşinin aksine, Padma bir Ravenclaw öğrencisiydi ama bu onların yakınlaşmasını engellemedi. Yule Balosuna birlikte katıldılar, Dumbledore’un Ordusuna katıldılar ve diğer arkadaşlarla Hogwarts Savaşı’nda savaştılar.

Afshan Azad – Bugün

Afshan Azad - Hoje

Afshan Azad, Harry Potter setinde pek çok harika arkadaş edindi, ancak bu deneyim ona tam zamanlı bir oyuncu olmak için yeterince ilham vermedi. 2010 yılında erkek kardeşi ve babasının, farklı dinden bir erkekle çıktığı için ona saldırmasıyla son derece travmatik bir deneyim yaşadı. Ailesinin desteğine sahip olmamasına rağmen sadık arkadaşları ve dünyadaki binlerce hayranı Azad’ın yanındadır.

Maggie Smith olarak Minerva McGonagall

Maggie Smith como Minerva McGonagall

JK Rowling, Hogwarts’taki en güçlü kadınlardan birini oynaması için Dame Maggie Smith’i seçti ve bu, aldığı en iyi kararlardan biriydi. Minerva McGonagall, kuru bir mizah anlayışı ve kocaman bir kalbi olan sert ama adil bir öğretmendi. Bu özellikleri yalnızca zor zamanlarda gösterdi, ancak bunlar onu Hogwarts’ın en sevdiği öğretmeni yaptılar.

Maggie Smith – Bugün

Maggie Smith - Today

Smith, kendisini yeni bir nesle tanıttığı Harry Potter’daki rolünden önce, iki kez Oscar kazandı ve İngiliz film endüstrisindeki en dikkate değer isimlerden biriydi. Büyülü seride oynamaya devam ederken meme kanseri teşhisi kondu ve Minerva rolünden ayrılmadan önce tamamen iyileşti. Smith daha sonra Violet Crawley’in Downton Abbey’deki huysuzluğuyla her sahneyi çaldı ve bu hit dizideki üstün performansıyla sayısız ödül kazandı.

Emma Thompson olarak Sybill Trelawney

Emma Thompson como Sybill Trelawney

Emma Thompson, dört yaşındaki kızını etkilemek için falcı Sybill Trelawney rolünü kabul etti. Hippi kıyafetleri ve kalın gözlükler taktığı için muhtemelen annesini tanımakta güçlük çekiyordu. Trelawney, Dolores Umbridge’in tahmin yürütme yeteneği olmadığına karar verdikten sonra kovulduğu için, aktris onları uzun süre giymek zorunda değildi. İşten çıkarılma, Trelawney’nin okula sadık kalmasını ve Hogwarts Savaşı sırasında okulunu savunmasını engellemedi.

Emma Thompson – Bugün

Emma Thompson – Today

Maggie Smith gibi, Aşk Aslında yıldızı Harry Potter’a katılmayı kabul etmeden önce iki Oscar aldı. Daha sonra, özellikle Mary Poppins rolüyle başarı bulmakta hiç sorun yaşamadı. Oyunculuk onun tek tutkusu değil, aynı zamanda üzerinde çalıştığı iki Peter Rabbit kitabıyla yetenekli bir yazar.

Katie Leung olarak Cho Chang

Katie Leung como Cho Chang

Katie Leung, sıradan bir alışveriş gezisi sırasında Harry Potter seçmelerine kısa bir ara verdi ve bunun hayatını değiştiren bir an olduğu ortaya çıktı. Genç İskoç aktrise, erkek arkadaşı Cedric Diggory’nin ölümünden sonra çok genç yaşta travma ve kederle uğraşmak zorunda kalan tatlı ve duyarlı Ravenclaw öğrencisi Cho Chang rolü verildi. Cho, Harry’nin kollarında teselli bulmaya çalıştı ama ilişkileri hızla dağıldı.

Katie Leung – Bugün

Katie Leung – Hoje

Harry Potter’a olan bağlılığı, Leung’un sanat okuluna gitmesini engelledi, ancak son film bittikten sonra hayalinin peşinden gitmeye hazırdı. Leung, oyunculuğun onun için doğru seçim olup olmadığından emin değildi ama denemeye karar verdi. Strangers dizisinde rol almadan önce The Foreigner ve T2 Trainspotting filmlerinde rol aldı.