Harry Potter’ın kostümlü ve kostümsüz büyülü kadınları

108

Emma Watson olarak Hermione Granger

Emma Watson as Hermione Granger

Binlerce küçük kız, Harry Potter kitaplarından birini ellerinde tutarken Hermione Granger olmayı hayal etti. Hermione’nin kendisi için sadece bir rol değil, aynı zamanda bir sembol olduğunu söyleyen Emma Watson için bu rüya gerçek oldu. Kızların odadaki en zeki kişi olmalarını sağladı ve nesillere daha fazla dahil olmaları için ilham verdi. Pek çok insanın onu tüm zamanların en iyi kadın karakteri olarak görmesine şaşmamalı!

Emma Watson – Bugün

Emma Watson – Today

Onu yıldızlığa taşıyan kadın kahraman gibi, Emma Watson da neslinin sesi oldu. Cinsiyet eşitliği için harika bir savaşçı ve dünyanın en tanınmış feministlerinden biri. Watson, kadın hakları için mücadeleye daha fazla zaman ayırmak için oyunculuk kariyerini askıya almaya bile karar verdi. Neyse ki, ara vermeden önce bize The Perks of Being a Wallflower and Beauty and the Beast’te muhteşem performanslar sundu.

Julie Walters olarak Molly Weasley

Julie Walters como Molly Weasley

Gelecek İletiası “Yılın Annesi” ödülünü verseydi, her seferinde Molly Weasley kazanırdı. Yedi çocuk yetiştirmek yetmezmiş gibi, Harry’yi de kanatlarının altına aldı ve ona anne sevgisini gösterdi. Son derece kibar olmasına rağmen, Molly’nin vahşi bir yanı vardı ve bunu kızı Gina’ya zarar vermeye çalışan uğursuz cadı Bellatrix Lestrange’ı öldürerek gösterdi.

Julie Walters – Bugün

Julie Walters – Today

Julie Walters, bu büyülü seride başrol oynamaya “hayır” diyemeyen bir başka isim. Anne babası Weasley rolü sayesinde küresel bir hayran kitlesi kazandı, ancak Harry Potter oynadığı tek hit film dizisi değil. Walters ayrıca Mamma Mia’daki gösteriyi çaldı! ve Paddington ve Oscar adayı dönem draması Brooklyn’de rol aldı.

Helena Bonham Carter olarak Bellatrix Lestrange

Helena Bonham Carter como Bellatrix Lestrange

Bellatrix Lestrange, Lord Voldemort’un en sadist, acımasız ve şiddetli takipçilerinden biriydi. Bu çılgın cadıyla yüz yüze gelen favori karakterlerimizden bazıları, tatlı ev cini Dobİle ve Bellatrix’in kuzeni Sirius Black de dahil olmak üzere hikayeyi anlatmak için hayatta kalamadı. Ölümcül ateşi, onu asasının tek bir hareketiyle öldüren Molly Weasley ile yolları kesiştiğinde sona erdi.

Helena Bonham Carter – Bugün

Helena Bonham Carter – Today

Helena Bonham Carter, Bellatrix Lestrange’ı oynamadan önce bile, eski ortağı Tim Burton ile sık sık yaptığı işbirliği sayesinde eksantrik ve uğursuz karakterleri oynamasıyla biliniyordu. Harry Potter’dan sonra Cinderella, 8 Women and A Secret ve daha birçok filmde yer aldı.

Helen McCrory olarak Narcisa Malfoy

Helen McCrory como Narcisa Malfoy

Helen McCrory başlangıçta Bellatrix Lestrange olarak rol aldı, ancak o sırada hamile olduğu için rolü reddetti. Aktris seriye ablası Narcissa ve Draco Malfoy’un annesi olarak katıldı. Ailesindeki herkes gibi Lord Voldemort’u destekledi, ancak son anda ona sırt çevirmeye karar vererek Harry’nin hayatını kurtardı. Narcissa için oğlunun güvende ve sağlam olduğundan emin olmak, Hogwarts Savaşı’nın sonunda Voldemort’un zaferine tanık olmaktan daha önemliydi.

Helen McCrory – Bugün

Helen McCrory – Hoje

Son Harry Potter filminden kısa bir süre sonra McCrory, James Bond serisindeki iki gişe rekorları kıran Skyfall ve Martin Scorsese’nin Hugo’sunda yer aldı. Daha sonra çoğunlukla televizyona odaklandı, hit Penny Dreadful ve Peaky Blinders’da oynadı.

Miranda Richardson olarak Rita Skeeter

Miranda Richardson as Rita Skeeter

JK Rowling, tabloid gazetecilerin büyük bir hayranı değil ve hayal kırıklığını tüm bu kusurları bünyesinde barındıran bir karakter yaratmaya kanalize etti. Rita Skeeter’ın hikayeleri alternatif gerçeklerle doluydu, ancak Gelecek İletiası okuyucuları yine de onları düzenli olarak yok etti. Skeeter’ın bir böceğe dönüşerek tüm dedikoduları ele geçirmeyi başardığı ortaya çıktı. Yalana yakalanmak, Albus Dumbledore’un Yaşamı ve Yalanları’nı yayınlamasını engellemedi.

Miranda Richardson – Bugün

Miranda Richardson – Today

Richardson, Harry Potter kadrosuna katılmadan yıllar önce iki Akademi Ödülü adaylığı da dahil olmak üzere pek çok tanınma aldı. Ateş Kadehi’nde ve düzenli olarak yeni filmlerde ve TV şovlarında göründükten sonra güçlü kaldı. Richardson, kendisine BAFTA adaylığı kazandıran Made in Dagenham gibi rolleri kısa olsa bile fark edilmeden gidemezdi.

Bonnie Wright olarak Ginny Weasley

Bonnie Wright as Ginny Weasley

Ginny, erkek kardeşleri arasındaki tek kızdı, ama bu onu daha az güçlü ya da daha az komik yapmıyordu. Çok genç yaşta Harry’ye aşık oldu ama gerçek duygularını itiraf etmeden önce Harry’nin yanında gergin hissetmeyi bırakmanın bir yolunu bulmaya karar verdi. Sonunda evlendiler ve Ginny, üç çocuğuyla daha fazla zaman geçirmek için atletik kariyerini bırakmaya karar vermeden önce Quidditch kadın takımına katıldı.

Bonnie Wright – Bugün

Bonnie Wright oyunculuğa küçük bir kızken başladı ama bugünlerde kamera arkasında daha rahat görünüyor. Bon Bon Lumiere adlı kendi prodüksiyon şirketinin gururlu sahibidir. Wright geçmişte birkaç kısa film yazıp yönetti ve hatta Harry Potter’daki yardımcı yıldızlarından bazıları bu filmlerde rol aldı.

Kelly Macdonald olarak Helena Ravenclaw

Kelly Macdonald como Helena Ravenclaw

Kelly Macdonald’ın Harry Potter’daki rolü son derece kısaydı, ancak karakteri etrafta olmasaydı Voldemort asla yenilmezdi. Ünlü İskoç oyuncu, Ravenclaw House’u kuran kadının kızı Helena Ravenclaw rolünü kabul etti. Hortkuluğa dönüşen annesinin diademinin nerede olduğu hakkında bilgi paylaşmayı kabul ettikten sonra Harry’nin Voldemort’un ruhunun bir parçasını yok etmesine yardım etti.

Kelly Macdonald – Bugün

Kelly Macdonald – Today

Harry Potter rolünü kabul etmeden önce Macdonald, Trainspotting ve Where the Weak Don’t Turn’daki rolleri sayesinde zaten saygın bir oyuncuydu. Çoğu kişi onu Boardwalk Empire’dan Margaret Thompson ve Pixar’dan Valente’deki Princess Merida’nın sesi olarak tanıyor. Macdonald kısa süre önce biyografik film Goodİlee Christopher Robin’de rol aldı ve Puzzle dramasındaki başrolüyle kariyerinin en iyi eleştirilerinden bazılarını aldı.