Harry Potter’ın kostümlü ve kostümsüz büyülü kadınları

108

Natalia Tena olarak Nymphadora Tonks

Natalia Tena como Nymphadora Tonks

Nymphadora Tonks, Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda yer aldı ve kısa sürede herkesin en sevdiği büyücü oldu. Şekil değiştirme gücüne sahip cadı, cıvıl cıvıl kişiliği ve havayı yumuşatmak için hediyesini kullanmasıyla herkesin kalbini kazandı. Mutluluğu Remus Lupin ile buldu, ancak ikisi de Hogwarts Savaşı’nda oğlu Teddy’yi geride bırakarak öldüklerinden kısa ömürlü oldu.

Natalia Tena – Bugün

Natalia Tena – Today

Nymphadora Tonks’un rolü, daha önce nispeten bilinmeyen Tena için birçok kapı açtı. Son film biter bitmez oyuncu, Game of Thrones’taki Osha rolündeki en önemli ikinci rolüne seçildi. Tena daha sonra bilim kurgu dizisi Origin’de başrol oyuncusu Tom Felton ile Harry Felter’ın karşısında rol aldı. Aynı zamanda Molotov Jukebox grubunun vokalisti ve akordeoncusudur.

Shirley Henderson olarak Moaning Myrtle

Shirley Henderson como Moaning Myrtle

Hogwarts, çoğu öğrencinin kaçınmayı tercih edeceği düzinelerce hayaletle doludur, ancak Mırıldanan Myrtle muhtemelen onları en çok sinirlendirendir. Oraya nasıl ve neden geldiğini gerçekten bilmeden, onlarca yıldır kızların tuvaletine musallat olmuştu. Sonunda, genç Tom Riddle Sırlar Odası’nı açtığında Myrtle’ın Slytherin’in Basilisk’in ölümcül gözlerine bakarken öldüğü keşfedildi.

Shirley Henderson – Bugün

Shirley Henderson – Today

Henderson, Harry Potter serisini geride bıraktıktan sonra düzinelerce filmde rol aldı, ancak izleyiciler onu hayal gücü olmadan tanımakta zorlandılar. Bridget Jones filmlerinde Jude rolünü tekrarladı, Marie Antoinette ve Anna Karenina’da küçük destekleyici roller oynadı ve Southcliffe mini dizisindeki rolüyle büyük beğeni topladı. Henderson’ın son projesi T2 Trainspotting ve Okja’yı içeriyor.

Imelda Staunton olarak Dolores Umbridge

Imelda Staunton as Dolores Umbridge

Lord Voldemort, Harry Potter’daki ana kötü adam olabilir, ancak bu onu serideki en nefret edilen karakter yapmaz. Potterhead’ler, kötülüğün Dolores Umbridge’de insan şeklini aldığı konusunda hemfikirdir. Ölüm Yiyenler ile hiçbir bağlantısı olmamasına rağmen, bu Sihir Bakanlığı çalışanı, ofisindeki tüm o kabarık pembe hırkalara ve kedi resimlerine rağmen, en kötülerinden daha kötü olduğunu kanıtladı.

Imelda Staunton – Bugün

Imelda Staunton – Today

En nefret edilen kurgusal karakterlerden birine hayat vermek kolay bir iş değildi ve yapımcıların aklında tek bir kişi vardı. Oscar adayı Imelda Staunton daveti kabul etti ve bize serideki en inanılmaz performanslardan birini sundu. Harry Potter’dan sonraki en önemli rollerinden bazıları Disney’in Maleficent’i ve ona bir başka BAFTA adaylığı kazandıran LGBT komedisi Pride’dır.

Geraldine Somerville olarak Lily Potter

Geraldine Somerville as Lily Potter

Harry’nin annesi Lily’yi sadece geçmişe dönüşlerle görebiliyoruz ama Geraldine Somerville onun nazik ruhunu aktararak harika bir iş çıkarmış. Hogwarts’ta geçirdiği süre boyunca, Lily umut vaat eden ve yaramaz James Potter’ın dikkatini çeken mükemmel bir öğrenciydi. İkili aşık olmuş, evlenmiş, bir bebekleri olmuş ama mutluluklarının tadını uzun süre çıkaramamışlardır. Lord Voldemort ikisini de öldürdü ama oğulları Harry, Lily’nin fedakarlığı sayesinde hayatta kaldı.

Geraldine Somerville – Bugün

Geraldine Somerville – Today

Somerville, Harry Potter ‘dan ayrıldıktan sonra daha çok televizyona odaklandı ve 1973 yılında Titanic ve Prime Suspect adlı mini dizilerde oynadı. Onu Marilyn ile Seven Days ve Goodİlee Christopher Robin gibi filmlerde görmüşsünüzdür. .

Michelle Fairley olarak Mrs. Granger

Michelle Fairley como Mrs. Granger

Hermione, Muggle ebeveynlerinden birkaç kez bahsetmişti ama Harry Potter ve Ölüm Yadigarları bölüm 1’e kadar onları hiç görmedik. Kısa ama yürek parçalayıcı bir andı, muhtemelen genç cadıya uzun süre eziyet etti. Ebeveynlerinin hafızasını sildiği görüldü çünkü onları Lord Voldemort ve Ölüm Yiyenlerinden korumanın tek yolu buydu.

Michelle Fairley – Bugün

Michelle Fairley – Today

Michelle Fairley, Game of Thrones’ta Catelyn Stark rolüyle öne çıktı ve o zamandan beri birçok popüler TV şovunda yer aldı. Suits Beyaz Prenses’te rol aldı ve 24: Live Another Day’de ana düşmanı oynadı. Fairley aynı zamanda yetenekli bir tiyatro oyuncusu ve son zamanlarda Road ve Julius Caesar’ın beğenilen yeniden yapımlarında yer aldı.

Fiona Shaw olarak Petunia Dursley

Fiona Shaw como Petunia Dursley

Büyülü bir kız kardeşle büyümek Petunia’yı kıskandırdı ve daha sonraki yaşamında büyülü dünyayla herhangi bir bağlantısı olmasını istemedi. Ancak bu imkansızdı çünkü Albus Dumbledore, ebeveynleri Lord Voldemort tarafından öldürüldükten sonra Harry’ye bakma görevini ona emanet etti. Petunia ve kocası Vernon, yeğenlerine hiçbir zaman iyi bakmadılar ve sihirli yeteneklerini yıllarca ondan bir sır olarak sakladılar.

Fiona Shaw – Bugün

Fiona Shaw – Today

Shaw her zaman sahneden keyif aldı ve Harry Potter serisine veda ettikten sonra birçok iyi karşılanan oyunda yer aldı. Ayrıca Oscar adayı The Tree of Life filminde ve True Blood ve Killing Eve dizilerinde rol aldı.

Anna Shaffer olarak Romilda Vane

Anna Shaffer como Romilda Vane

Anna Shaffer ilk filmini Melez Prens’te Gryffindor öğrencisi Romilda Vane olarak yaptı ve son iki filmdeki rolünü tekrarladı. Romilda, Harry’ye çok aşıktı ve bildiği tek yolla onu sevmesini sağlamaya karar verdi. Ona güçlü bir aşk iksiri olan çikolatalar verdi, ama Ron sonunda Harry’nin yerine onları yiyerek gülünç bir sonuca yol açtı.

Anna Shaffer – Bugün

Anna Shaffer – Today

Shaffer’ın Harry Potter’daki konusu pembe diziden fırlamış gibi görünüyor, bu yüzden daha sonra bir dizide rol alması şaşırtıcı değil. Genç oyuncu Hollyoaks’ın müdavimi oldu ve 2011’den beri bu popüler TV şovunun iki yüzü aşkın bölümünde yer aldı.

Julie Christie olarak Madame Rosmerta

Julie Christie como Madame Rosmerta

Her zaman rolleri konusunda seçici olan oyunculuk efsanesi Julie Christie bile Harry Potter filmine “hayır” diyemedi. Oscar kazanan, Hogsmeade köyündeki Three Broomsticks barının sahibi Madame Rosmerta’yı canlandırdı. Büyücülük dünyasının en popüler buluşma yerlerinden birinde çalışmanın birçok sırrını bilen çekici bir kadındı.

Julie Christie – Bugün

Julie Christie – Today

Christie, Harry Potter ve Azkaban Tutsağı bittikten sonra Hollywood kalabalığından kaçma ihtiyacı hissettiği için pek fazla rolü kabul etmedi. Galler’deki bir koyun çiftliği için kırmızı halıyı bıraktı ve oyunculuk dünyasından ayrılmaya karar verdi. Bununla birlikte, bazı fırsatlar kaçırılmayacak kadar iyi ve Sarah Polley’nin draması Away from Her’i yönetmeyi kabul etti ve usta oyunculuğu için Akademi Ödülü adaylığı aldı. Daha yakın zamanda, Christie Goya Ödüllü The Bookstore filmini anlattı.

Ellie Darcey-Alden olarak Young Lily Potter

Ellie Darcey-Alden as Young Lily Potter

Potterheads yıllardır Lily’nin geçmişinin hikayesini bir araya getirmeye çalışmıştı, ancak Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nın tek bir bölümü onlara ihtiyaç duydukları tüm cevapları verdi. Prens’in Hikayesi, Harry’nin annesini Snape’in gözünden gösterdi ve tanıştıkları günden son nefesine kadar onu sevdiğini ortaya koydu. Birlikte büyümelerine rağmen, yaşamda tamamen farklı yollar seçtiler ve Lily sonunda Gryffindor öğrencisi ve Phoenix Order üyesi James Potter ile evlendi.

Ellie Darcey-Alden – Bugün

Ellie Darcey-Alden – Hoje

Bu genç oyuncu, Lily Potter’ı oynadıktan kısa bir süre sonra İngiliz bilim kurgu dizisi Doctor Who’da rol aldı. Ayrıca, düzinelerce etkileyici jeneriği olan yetenekli bir dansçı. Darcey-Alden birkaç yıllığına diğer tutkularına odaklanmak için oyunculuğa ara verdi, ancak 2019’da gençlik dizisi Kalıntılar ile geri dönmek üzere.

Tiana Benjamin olarak Angelina Johnson

Tiana Benjamin as Angelina Johnson

Angelina Johnson, Hogwarts’ta hırslı bir öğrenciydi ve Gryffindor Quidditch takımının bir üyesiydi. Hogwarts’a Fred ve George Weasley ile başladı ve sonunda ikincisiyle evlendi. Johnson çok küçük yaştan beri iyilerin yanında savaşmıştı, Dumbledore’un Ordusunun bir parçasıydı ve son savaş sırasında onu Lord Voldemort’tan korumak için sevgili okuluna geri döndü.

Tiana Benjamin – Bugün

Tiana Benjamin – Today

Hala Harry Potter serisinde rol alan Benjamin, önemli bir rol daha üstlendi. Uzun süredir devam eden BBC dizisi EastEnders’da Chelsea Fox olarak rol aldı ve dizinin 300’den fazla bölümünde yer aldı.

Jessie Cave olarak Lilá Brown

Jessie Cave as Lilá Brown

Lavender, Harry ile aynı yıl Hogwarts’a girdi ve bir süre onun en iyi arkadaşı Ron Weasley ile çıktı. Erkek arkadaşının aslında Hermione’ye karşı hisleri olduğu açık olduğundan, ilişkileri uzun sürmedi. Lavanta özünde gerçek bir Gryffindor’du, Hogwarts Savaşı’nda barbar kurt adam Fenrir Greyback ile yolları kesiştikten sonra savaştı ve öldü.

Jessie Cave – Bugün

Jessie Cave – Today

Son Harry Potter filminin sona ermesinden kısa bir süre sonra Cave, Büyük Beklentiler adlı dönem dramasında yer aldı ve o zamandan beri yeni roller bulmakta sorun yaşamadı. Şov dünyasındaki başarısına rağmen, oyunculuk artık en büyük tutkusu gibi görünmüyor. Cave aynı zamanda harika bir karikatürist ve hatta Love Sick adında ticari marka bir karalama kitabı yayınladı.

Eleanor Columbus olarak Susan Bones

Eleanor Columbus as Susan Bones

Susan Bones, Harry ve arkadaşlarıyla aynı yıl Hogwarts’a başlayan bir Hufflepuff öğrencisiydi. Voldemort ve Ölüm Yiyenleri, büyükanne ve büyükbabası, amcası, teyzesi ve kuzenleri de dahil olmak üzere tüm ailesini katlettikten sonra Yaşayan Oğlan’ın ne hissettiğini daha iyi anlamıştı. Susan’ın Dumbledore’un Ordusunun diğer üyeleriyle birlikte Hogwarts Savaşı’nda savaşmaya karar vermesinin nedeni muhtemelen budur.

Eleanor Columbus – Bugün

Eleanor Columbus – Today

Eleanor Columbus, ilk iki Harry Potter filminde onları yöneten babası Chris sayesinde Bones olarak rol aldı. Ondan sonra oyunculuktan emekli oldu ve bu günlerde kamera arkasında çalışmayı tercih ediyor. Acemi film yapımcılarının seslerini bulmalarına yardımcı olma misyonuyla, babasıyla birlikte Maiden Voyage Pictures adlı bir prodüksiyon şirketi kurdu. Kredileri arasında The Witch ve Mediterranea gibi eleştirmenlerce beğenilen oyunlar yer alıyor.

Georgina Leonidas olarak Katie Bell

Katie Bell, eğitimine Harry’den bir yıl önce Hogwarts’ta başladı, ancak aynı zamanda Gryffindor Quidditch takımına katıldılar. Nazik ve arkadaş canlısıydı ve Hogwarts Savaşı’nda Voldemort ve takipçileriyle savaşarak cesaretini kanıtladı. Bell’in savaşa katılmak için kişisel nedenleri vardı, Draco Malfoy bir keresinde Ölüm Yiyen arkadaşları için Hogwarts’a güvenli geçiş sağlamaya çalışırken onu tehlikeli bir lanete maruz bırakmıştı.

Georgina Leonidas – Bugün

Georgina Leonidas – Today

Son üç Harry Potter filminde Katie Bell olarak seçilmeden önce, Leonidas zaten oldukça etkileyici bir özgeçmişe sahipti. Basil Brush Show’da düzenli bir oyuncuydu ve yol boyunca birkaç televizyon görüntüsü aldı. Oyunculuk temelde onun DNA’sının bir parçası, kardeşi Dimitri ve kız kardeşi Stephanie de oyunculuk yapıyor.

Genevieve Gaunt olarak Pansy Parkinson

Pansy Parkinson karakteri birkaç farklı aktris tarafından canlandırıldı, ancak başlangıçta onu canlandırmaktan Genevieve Gaunt sorumluydu. Pansy küçüklüğünden beri kinci, zalim ve ruhen fakirdi ve sonraki yıllarda pek olgunlaşmadı. Aynı kalabalık, Draco Malfoy ve diğer Slytherin arkadaşlarıyla takılmaya devam etti.

Genevieve Gaunt – Bugün

Genevieve Gaunt – Hoje

Gaunt ilk oyunculuk deneyimini Harry Potter ve Azkaban Tutsağı’nda yaptı ve birkaç yıl büyük roller için mücadele ettikten sonra The Royals dizisiyle başarıya ulaştı. Gaunt kısa süre önce ortaçağ tiyatrosu dizisi Knightfall’ın ikinci sezonunda Mark Hamill ile birlikte çalıştı.

Angelica Mandy olarak Gabrielle Delacour

Gabrielle Delacour, Potterhead’lerle dördüncü filmde ablası Fleur ile Üçbüyücü Turnuvasına katıldığında tanıştı. Harry Potter ikinci görev sırasında onu Kara Göl’de kurtardı ve bundan sonra her iki kız kardeş de ona çok iyi davrandı. Gabrielle, ablası Ron’un erkek kardeşi Bill ile evlendikten sonra Weasley ailesinin bir parçası oldu.

Angelica Mandy – Bugün

Angelica Mandy – Today

Mandy, oyunculuk kariyerine Vanity Fair adlı dönem dramasında genç bir Reese Witherspoon olarak başladı. Kariyeri umut verici görünüyordu, ancak Harry Potter filmlerinde kısa bir süre göründükten hemen sonra emekli olmaya karar verdi. Artık bir aktris değil, ama en azından Instagram beslemesine bakılırsa, bu onun harika bir hayat yaşamasını engellemiyor.

Devamını oku:

Kırmızı halıda geçit töreni yapan favori kadın sporcularınızı görün